Podstawy pozycjonowania w wyszukiwarce Google

Ponieważ sama niedawno zaczęłam interesować się pozycjonowaniem w Google i innych wyszukiwarkach, mam zamiar przedstawić, jak zabrać się za pozycjonowanie swojej strony. Niestety zlecenie pozycjonowania kosztuje, a jeśli tematyka strony nie jest zbyt popularna, możemy się tym zająć samodzielnie.

Na początku musimy poszukać słów określających w najlepszy sposób tematykę naszej strony. Na tym blogu w dziale „narzędzia seo” jest kilka odnośników do stron, które nam w tym pomogą. Zakładając, że wybraliśmy już takie słowa kluczowe, dopisujemy je w następujących linijkach kodu:
– title – tytuł strony widoczny na samej górze w pasku np. Opery,
– metatag description – jest to opis strony, który można będzie zobaczyć po znalezieniu naszej strony w Google,
– metatag keywords – większość źródeł podaje, że słowa kluczowe w tym metatagu nie mają już znaczenia.

Teraz możemy dodawać naszą stronę do katalogów. Najpopularniejszy spis katalogów znajduje się na stronie katalogiseo.info ale powinniśmy wybrać tylko te najstarsze lub z wysokim page rankiem. Dobrze jest wybierać katalogi gromadzące tylko strony z jednej kategorii – w końcu co jest do wszystkiego… :)

Bardzo dobrym źródłem odnośników (reklamy również) są strony, na których każdy może dodać swój artykuł. Tutaj również dobrze jest wybierać te strony, na których można dodawać tylko artykuły z jednej kategorii. Z drugiej strony, najlepiej oceniam właśnie te ogólnotematyczne takie jak artelis.pl, publikuj.org i eioba.pl. W treści artykułów wstawianych na te strony można zamieścić odsyłacze do swoich stron, a to znowu pomaga nam w pozycjonowaniu.

Oprócz dodawania strony do katalogów stron i stron z artykułami, pozostaje nam reklamować naszą stronę na forach.

zaneta

Jestem studentką uwielbiającą spędzać weekendy przy dobrej książce lub filmie. Niedawno zainteresowałam się seo i sem, ale mam nadzieję, że mimo podstawowej wiedzy o tym zdołam zainteresować innych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz