5. Jak dodać stronę do Google

Jeśli nie wiesz, jak dodać stronę do Google i innych popularnych wyszukiwarek, po zapoznaniu się z tym artykułem wszystko będzie jasne.

Google

Aby dodać stronę do Google, wcale nie trzeba wypełniać formularza na stronie www.google.pl/addurl/. Aby strona została zaindeksowana w Google, muszą do niej prowadzić odnośniki z innych stron. To dzięki nim googlebot trafi na nową stronę i doda ją do swojej bazy. W celu zaindeksowania strony dobrze jest zadbać chociaż o kilka linków ze stron znajdujących się na wysokich pozycjach w Google i takich, które są często odwiedzane przez roboty. Im częściej robot odwiedza taką stronę, tym większe jest prawdopodobieństwo, że podąży za Twoim linkiem. Nie można również zapomnieć o najważniejszym dla Google katalogu, jakim jest DMOZ, chociaż zgłaszając do niego stronę trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Często webmasterzy nieobeznani jeszcze w temacie SEO dodają tylko stronę przez formularz i dziwią się, czemu po tygodniu, dwóch, a nawet po miesiącu strony nadal nie ma w wyszukiwarce. To dlatego, że bez linków przychodzących Google nie ma zwyczaju indeksować stron. Oczywiście są od tego wyjątki, ale wyjątek potwierdza regułę.

Jeśli więc chcesz, aby Twoja strona była widoczna w wyszukiwarkach, dodaj stronę do Google poprzez zdobywanie linków do niej.

Onet

Najszybszą drogą do dodania strony w Onecie jest opcja płatna, w przypadku której dodaje się stronę do katalogu Onetu za opłatą i strona ta sprawdzana jest w ciągu doby. Jeśli zdecydujesz się na opcję darmową, na dodanie strony możesz czekać nawet 3 miesiące. W celu zapłaty należy doładować swoje konto np. przelewem bankowym.

WP

W przypadku WP, korzystającego z silnika Netsprint, również najszybszą opcją jest płatne dodanie do katalogu. To zapewnia również indeksację w wyszukiwarce, a koszt jest podobny jak w Onecie (ok. 10 zł). W tym przypadku jednak płatność może nastąpić za pomocą sms’a.

Jak widać, dodanie nowej strony do 3 najpopularniejszych wyszukiwarek może zająć nawet kilka dni. Pamiętaj jednak o tym, aby w katalogach Onetu i WP zadbać o wpis zawierający najważniejsze słowa kluczowe.